Hammadde, Plastik üretiminde çeşitli olarak kullanılır. Seçilen ham madde üretilecek ürünün hangi sektörde kullanılacağına göre seçilir. Firmamız her sektöre uygun plastik malzeme üretimi yapar. Üretilen bu ürünler uygun yöntemler ve farklı tasarımlar ile sadece o firmaya has olarak üretilir. Firmanın reklamı mutlaka ürün üzerine baskı ile işlenir.

Plastik Hammaddesinin Özellikleri

Plastik hammadesi çok çeşitli olduğu için her ürüne özel olarak kullanım alanı vardır. Başlıca hammadde özellikleri kolay işlenebilir, dayanıklı, aşınmaya dirençli, kaliteli yüzey görüntüsüne sahip, asit ve alkali çözeltilerden etkilenmeyen, elektrik iletkenliği zayıf gibi özelliklere sahiptir. Plastik hammadeler renksizdir. Firmamız renkli plastik parça siparişinde renklendirici kullanarak üretim yapar. Kimyasal özellikleri diğer malzemelere daha dayanıklıdır. Maliyetinin uygun olması bir diğer özelliğidir.

Hammadde Seçimi

Her plastik ürün ham maddesi farklıdır. Yer altı borularında kullanılan plastik malzeme ile saklama kaplarında kullanılan malzeme farklıdır. Plastik ürünlerde seçilen hammaddenin öncelikle dayanıklı olmalıdır. Polietilen maddenin ucuz olması nedeniyle çok fazla kullanıma sahiptir. Asit ve alkali maddelerden etkilenmez. Polikarbonat berrak bir görünüme sahiptir. Kolayca renklendirilir. Fenolik maddeler özellikle elektronik ürün aksanlarında sıkça kullanılır. Ucuz olması direncinin yüksek olması tercih nedenidir. Epoksi maddeler serttir ve pahalı malzemelerdir. Koruyucu malzeme olarak üretim alanına sahiptir. Polyester malzemeler diğer malzemeler ile karışım yapılarak kullanım alanına sahiptir.

Sipariş Süreci

Firmamız plastik aksan üretiminde lider olan bir firmadır. Üretim şekilleri mühendislik becerisi ile birleştirilir. Sipariş verirken üretilecek ürün hammadesi seçimini yapabilir veya deneyimli ekibimize bırakabilirsiniz. Firmamız haftanın 6 günü aktif olarak çalışır ve hizmet verir. Firmamızdan numune talep ederek ürün seçimine karar verebilirsiniz. Plastik ürünlerin uzun vadede kullanılması için en uygun hammadde seçilmelidir. Firmamız üretilen ürünleri kargo ile ülkenin her yerine gönderebilmektedir. Firmamız ürün üretiminde hammadeyi yüksek sıcaklıkta erittikten sonra uygun kalıplara plastik enjeksiyon yardımıyla döker.

Bir dizi aşamadan sonra ürün üretilir. Bu esnada kullanılan cihazlar son teknolojik cihazlardır. Tasarım aşaması bilgisayar ortamında yapılır ve bilgisayar ile kalıba dökülür. Daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek için firmamızı aramanız gerekir. Firmamızdan numune talep ederek de karar verebilirsiniz.